TeX Live translation - en to sr translation catalogue (370 entries)

en: None
sr: ниједан

en: Only new
sr: само нови

en: All
sr: све

en: Loading local TeX Live database
sr: Учитавање локалне TeX Live базе података

en: This may take some time, please be patient ...
sr: Ово може да потраје неко време, будите стрпљиви...

en: ... done loading
sr: ... учитавање готово

en: Warning
sr: Упозорење

en: You don't have permissions to change the installation in any way;
    specifically, the directory %s is not writable.
    Please run this program as administrator, or contact your local admin.
    
    Most buttons will be disabled.
sr: Немате овлашћења да мењате инсталацију на било који начин;
    прецизније речено, у директоријум %s се не може уписивати.
    Покрените овај програм као администратор или се обратите
    надлежном администратору.
    
    Већина дугмића биће неупотребљива.

en: Ok
sr: У реду

en: Repository
sr: Репозиторијум

en: Loaded:
sr: учитани:

en: none
sr: ниједан

en: Load default
sr: учитај подразумевани репозиторијум

en: multiple repositories
sr: група репозиторијума

en: Default:
sr: подразумевани:

en: Display configuration
sr: Параметри приказа

en: Status
sr: Статус

en: all
sr: све

en: installed
sr: инсталирано

en: not installed
sr: није инсталирано

en: updates
sr: надоградње

en: Category
sr: Категорија

en: packages
sr: пакети

en: collections
sr: колекције

en: schemes
sr: шеме

en: Match
sr: Поклапање

en: descriptions
sr: описи

en: filenames
sr: имена фајлова

en: Selection
sr: Избор

en: selected
sr: изабрано

en: not selected
sr: неизабрано

en: Select all
sr: Изабери све

en: Select none
sr: Не изабери ништа

en: Reset filters
sr: Ресетуј приказ

en: Package name
sr: Назив пакета

en: Local rev. (ver.)
sr: Локална рев. (вер.)

en: Remote rev. (ver.)
sr: Удаљена рев. (вер.)

en: Short description
sr: Кратак опис

en: Update all installed
sr: Надогради све што је инсталирано

en: Reinstall previously removed packages
sr: Поново инсталирај раније уклоњене пакете

en: Update
sr: Надогради

en: Install
sr: Инсталирај

en: Remove
sr: Уклони

en: Backup
sr: Бекап

en: Options
sr: Подешавања

en: Actions
sr: Акције

en: Help
sr: Помоћ

en: Load default (from tlpdb) repository:
sr: Учитати подразумевани репозиторијум (из tlpdb):

en: Load cmd line repository:
sr: Учитај репозиторијум задат на командној линији:

en: Load standard net repository:
sr: Учитати стандардни репозиторијум са Интернета

en: Load other repository ...
sr: Учитај неки други репозиторијум ...

en: Quit
sr: Напусти програм

en: General ...
sr: Општи параметри ...

en: Paper ...
sr: Папир ...

en: Platforms ...
sr: Платформе (архитектура / оперативни систем) ...

en: Expert options
sr: Напредна подешавања

en: Enable debugging output
sr: Укључи детаљније (debug) описе

en: Disable auto-install of new packages
sr: Искључи аутоматску инсталацију нових пакета

en: Disable auto-removal of server-deleted packages
sr: Искључи аутоматско уклањање пакета обрисаних на серверу

en: Update filename database
sr: Освежи базу података са именима фајлова

en: Rebuild all formats
sr: Поново направи све формате

en: Update font map database
sr: Освежи базу података са мапама фонтова

en: Restore packages from backup
sr: Поврати пакете из бекапа

en: Handle symlinks in system dirs
sr: Подешавања симболичких линкова у системским директоријумима

en: Remove TeX Live %s ...
sr: Уклони TeX Live %s ...

en: Remove TeX Live %s
sr: TeX Live %s: уклањање

en: Cancel
sr: Прекини

en: Complete removal finished
sr: Комплетно уклањање завршено

en: Really remove (uninstall) the COMPLETE TeX Live %s installation?
    Your last chance to change your mind!
sr: Да ли заиста желите да уклоните (деинсталирате) КОМПЛЕТНУ
    инсталацију TeX Live-а %s?
    Ово је последња прилика да се предомислите!

en: Manual
sr: Приручник

en: About
sr: О програму

en: Details on:
sr: Детаљи о:

en: Package:
sr: Пакет:

en: Category:
sr: Категорија:

en: Short description:
sr: Кратак опис:

en: Long description:
sr: Дужи опис:

en: Installed:
sr: Инсталиран:

en: Yes
sr: да

en: No
sr: не

en: Local revision:
sr: Локална ревизија:

en: Local Catalogue version:
sr: Верзија локалног каталога:

en: Remote revision:
sr: Удаљена ревизија:

en: Remote Catalogue version:
sr: Верзија удаљеног каталога:

en: Keywords:
sr: Кључне речи:

en: Functionality:
sr: Функционалност:

en: Primary characterization:
sr: Примарна обележја:

en: Secondary characterization:
sr: Секундарна обележја:

en: Collection:
sr: Колекција:

en: Warning: Catalogue versions might be lagging behind or be simply wrong.
sr: Упозорење: каталошке верзије могу да буду у заостатку или просто да буду погрешне.

en: Depends:
sr: Повезан са:

en: Binaries' dependencies:
sr: Програми су повезани са:

en: Runfiles:
sr: Радни фајлови:

en: Docfiles:
sr: Фајлови са документацијом:

en: Srcfiles:
sr: Фајлови са изворним кодом:

en: Binfiles:
sr: Бинарни фајлови (програми):

en: Further information
sr: Још података

en: Update the TeX Live Manager
sr: Инсталирати нову верзију TeX Live менаџера

en: Select platforms to support
sr: Изаберите платформе

en: Apply changes
sr: Примени промене

en: Removals of the main platform not possible!
sr: Уклањање главне платформе није могуће!

en: General options
sr: Општи параметри

en: Default package repository
sr: Подразумевани репозиторијум пакета

en: Change
sr: Промени

en: Create formats on installation
sr: Направи формате приликом инсталације

en: Toggle
sr: Обрни

en: Install macro/font sources
sr: Инсталирај изворни код макроа и фонтова

en: Install macro/font docs
sr: Инсталирај документацију за макрое и фонтове

en: Default backup directory
sr: Подразумевани директоријум за бекапе

en: Auto backup setting
sr: Режим рада аутоматског бекаповања

en: Link destination for programs
sr: Директоријум за линкове ка програмима

en: Link destination for info docs
sr: Директоријум за линкове ка info страницама

en: Link destination for man pages
sr: Директоријум за линкове ка man страницама

en: Create shortcuts on the desktop
sr: Направити пречице на десктопу

en: Install for all users
sr: Инсталирај за све кориснике

en: Change file associations
sr: Повежи типове фајлова са одговарајућим програмима

en: Load default repository:
sr: Учитај подразумевани репозиторијум:

en: Paper options
sr: Подешавање папира

en: Default paper for all
sr: Подразумевана величина папира за све програме

en: Default paper for %s
sr: Подразумевана величина папира за %s

en: GUI Language
sr: Језик TeX Live менаџера у графичком режиму

en: System default
sr: Језик система

en: Default language for GUI:
sr: Подразумевани језик графичког окружења:

en: Changes will take effect after restart
sr: Промене ће бити видљиве када поново покренете програм.

en: Default remote repository
sr: Подразумевани удаљени репозиторијум

en: Choose directory
sr: Изабери директоријум

en: Edit default package repositories
sr: Промена подразумеваног репозиторијума са пакетима

en: Specify set of repositories to be used
sr: Одредите групу репозиторијума која ће се користити

en: Delete
sr: Обрисати

en: Change main package repository
sr: Изменити главни репозиторијум са пакетима

en: Change subsidiary package repository
sr: Промена помоћног репозиторијума са пакетима

en: Add repository
sr: Додавање репозиторијума

en: Add package repository
sr: Додавање репозиторијума са пакетима

en: Repository tag name already used: %s
sr: Ознака репозиторијума је већ у употреби: %s

en: Revert
sr: Поништити измене

en: Select paper format for %s
sr: Изаберите формат папира за %s

en: keep arbitrarily many
sr: чувај неограничено много

en: disable
sr: искључи бекапе

en: Loading of remote database failed.
sr: Учитавање удаљене базе података није успело.

en: Error message:
sr: Порука о грешци:

en: Installation
sr: Инсталација

en: Critical updates have been installed.
    Program will terminate now.
    Please restart if necessary.
sr: Инсталиране су инфраструктурне надоградње.
    Програм ће сада прекинути рад.
    Покрените га поново ако буде неопходно.

en: The TeX Live manager (the software you're currently running)
    needs to be updated before any other updates can be done.
    
    Please do this by clicking the "Update the TeX Live Manager" button,
    after dismissing this dialogue.
    
    After the update, the TeX Live manager will terminate.
    You can then restart it to proceed with further updates.
sr: Надоградње је могуће наставити тек пошто се инсталира
    нова верзија TeX Live менаџера (овог програма).
    
    То можете да урадите притиском на дугме „Инсталирати
    нову верзију TeX Live менаџера“ после затварања овог
    прозора.
    
    Након сопствене надоградње, TeX Live Manager ће се искључити.
    Поново га покрените како бисте наставили са уобичајеним
    надоградњама.

en: (Further updates will be available after tlmgr has been updated.)
sr: (После обнављања програма tlmgr биће доступно још надоградњи.)

en: Please wait a bit after the program has terminated so that the update can be completed.
sr: Сачекајте мало након што се програм искључи како би се надоградња довршила.

en: Restore completed
sr: Повраћај завршен

en: Select the package to restore, or restore all packages
sr: Изаберите пакет који треба повратити, иначе се повраћају сви пакети

en: Revision:
sr: Ревизија:

en: Restore selected package
sr: Поврати изабране пакете

en: Restore all packages to latest version
sr: Вратити све пакете на последњу верзију

en: Close
sr: Затвори

en: Update symbolic links
sr: Освежи симболичке линкове

en: Remove symbolic links
sr: Уклони симболичке линкове

en: Edit directory
sr: Промена директоријума

en: New value for %s:
sr: Нова вредност %s:

en: Choose Directory
sr: Изабери директоријум

en: Load package repository
sr: Учитај репозиторијум пакета

en: Load this package repository:
sr: Учитати овај репозиторијум пакета:

en: Choose local directory
sr: Изаберите локални директоријум

en: Use standard net repository
sr: Користити стандардни репозиторијум на Интернету

en: Load
sr: Учитај

en: Loading remote repository - this may take some time, please be patient ...
sr: Учитавање удаљеног репозиторијума - ово може да потраје неко време, будите стрпљиви...

en: verified
sr: верификован

en: not verified
sr: није верификован

en: Completed
sr: Готово

en: Running %s failed.
    Please consult the log window for details.
sr: Покретање команде %s није успело.
    Прозор са порукама (log window) садржи више детаља.

en: Target directory %s non-empty;
    may cause trouble!
sr: Изабрани директоријум (%s) није празан;
    ово може да изазове проблеме!

en: Target directory %s non-empty;
    are you sure?
sr: Изабрани директоријум (%s) није празан;
    да ли сте сигурни?

en: Really abort?
sr: Заиста желите да прекинете?

en: Local repository
sr: Локални репозиторијум

en: Abort
sr: Прекинути

en: TeX Live Installer
sr: TeX Live инсталер

en: Trying to load %s.
    
    If this takes too long, press Abort or choose another repository.
sr: Покушај учитавања %s.
    
    Ако учитавање предуго траје, притисните "Прекинути" или изаберите други репозиторијум.

en: Cannot be created or cannot be written to
sr: Није могуће креирање или уписивање:

en: Directory name...
sr: Име директоријума...

en: Change name (slashes not allowed)
sr: Промена имена (косе црте нису дозвољене)

en: No slashes allowed
sr: Косе црте нису дозвољене

en: TL release component highly recommended!
    Are you sure?
sr: Овај део путање TL је важан!
    Да ли сте сигурни?

en: Add year
sr: Додавање године

en: Remove year
sr: Брисање године

en: Installation root
sr: Корен инсталације

en: Browse...
sr: Изабрати директоријум...

en: Localized directory names will be replaced by their real names
sr: Преводи имена директоријума ће бити замењени стварним називима

en: '~' equals %s, e.g. %s
sr: '~' означава %s, тј. %s

en: Cannot deselect own platform
sr: Не можете удаљити сопствену платформу

en: Binaries
sr: Програми

en: Schemes
sr: Шеме

en: Collections
sr: Колекције

en: Select
sr: Изабери

en: Languages
sr: Језици

en: Other collections
sr: Друге колекције

en: Warning. Not all configured directories are writable!
sr: Упозорење: у неке од изабраних директоријума није могуће уписивање!

en: Symlinks
sr: Симболички линкови

en: Man pages
sr: Man странице

en: Info pages
sr: Info странице

en: Current:
sr: Тренутни:

en: TeX Live %s Installer
sr: TeX Live %s инсталер

en: Advanced
sr: Напредно

en: Directories
sr: Директоријуми

en: Main tree
sr: Главно дрво

en: Local additions
sr: Локални додаци

en: Per-user additions
sr: Додаци корисника

en: More ...
sr: Више опција...

en: Portable setup:
    May reset TEXMFLOCAL
    and TEXMFHOME
sr: Преносива инсталација:
    (могуће је ресетовање
    TEXMFLOCAL и TEXMFHOME)

en: Platforms
sr: Платформе

en: Current platform:
sr: Тренутна платформа:

en: N. of additional platform(s):
sr: Број допунских платформи:

en: Selections
sr: Изабрано

en: Scheme:
sr: Шема:

en: N. of collections:
sr: Број колекција:

en: Customize
sr: Подешавања

en: Disk space required (in MB):
sr: Неопходно место на диску (MB):

en: Default paper size
sr: Подразумевана величина папира

en: Allow execution of restricted list of programs via \write18
sr: Дозволи покретање ограничене листе програма путем \write18

en: Create all format files
sr: Направи све фајлове са форматима

en: Install font/macro doc tree
sr: Инсталирај документацију за фонтове и макрое

en: Install font/macro source tree
sr: Инсталирај изворни код фонтова и макроа

en: Adjust searchpath
sr: Подешавање путање за претрагу

en: No shortcuts
sr: Без пречица

en: TeX Live menu
sr: TeX Live у Start менију

en: Launcher entry
sr: Покретач (launcher)

en: Desktop integration
sr: Интеграција са десктопом

en: File associations
sr: Тип фајла - програм

en: Install TeXworks front end
sr: Инсталирај специјализовани едитор TeXworks

en: Create symlinks in standard directories
sr: Направи симболичке линкове у стандардним директоријумима

en: Specify directories
sr: Подешавање директоријума

en: After install, set CTAN as source for package updates
sr: После инсталације подеси CTAN као извор за надоградње пакета

en: Custom scheme
sr: Сопствена шема

en: %s not a local or remote repository
sr: %s није ни локални и удаљени репозиторијум

en: %s requires an argument
sr: Уз %s је потребан аргумент

en: Specific mirror...
sr: Специјални сајт-огледало (mirror)

en: No mirror list available
sr: Недоступан списак сајтова-огледала (mirror)

en: Select or type
sr: Изаберите или откуцајте

en: Running
sr: Извршавање

en: Idle
sr: Слободан

en: Needs updating
sr: Потребна надоградња

en: Up to date
sr: Свеж

en: Unknown
sr: Непознато

en: Loading
sr: Учитавање

en: If loading takes too long, press Abort and choose another repository.
sr: Ако учитавање предуго траје, притисните "Прекинути" или изаберите други репозиторијум.

en: Repositories
sr: Репозиторијуми

en: A configured repository is unavailable.
sr: Изабрани репозиторијум није доступан.

en: Output
sr: Излаз

en: Other
sr: Остало

en: %s not a repository
sr: %s није репозиторијум

en: No repositories
sr: Нема репозиторијума

en: Multiple repositories
sr: Више репозиторијума

en: Not loaded
sr: Није учитано

en: Actual repository
sr: Тренутни репозиторијум

en: Main Repository
sr: Главни репозиторијум

en: New
sr: Нови

en: Any CTAN mirror
sr: Било који CTAN mirror

en: Local directory...
sr: Локални директоријум...

en: tlcontrib additional repository
sr: Додатни репозиторијум tlcontrib

en: tlcontrib repository is included
sr: Укључен је и репозиторијум tlcontrib

en: Remove tlcontrib repository
sr: Удаљити репозиторијум tlcontrib

en: tlcontrib repository is not included
sr: Репозиторијум tlcontrib није укључен

en: Add tlcontrib repository
sr: Додати репозиторијум tlcontrib

en: Save and Load
sr: Снимити или учитати

en: Cannot remove own platform %s
sr: Није могуће удаљити сопствену платформу %s

en: Apply and close
sr: Применити и затворити

en: platform
sr: платформа

en: Error
sr: Грешка

en: Restore %s to revision %s?
sr: Вратити %s на верзију %s?

en: No backups configured
sr: Резервно копирање није подешено

en: No backup directory defined
sr: Није подешен директоријум за резервне копије

en: Backup directory %s does not exist
sr: Директоријум за резервне копије %s не постоји

en: No packages in backup directory %s
sr: У директоријуму за резервне копије %s нема пакета

en: Restore from backup
sr: Повратити из резервне копије

en: Package
sr: Пакет

en: Revision
sr: Верзија

en: Restore all
sr: Повратити све

en: Nothing to do!
sr: Нема ништа да се ради!

en: Also installing dependencies
    
    %s
sr: Инсталирати повезане пакете
    
    %s

en: Already installed: %s
sr: Већ инсталирано: %s

en: Also updating dependencies
    
    %s?
sr: Инсталирати повезане пакете
    
    %s?

en: Updating some dependencies %s anyway. Continue?
sr: У сваком случају неки повезани пакети %s биће надограђени. Наставити?

en: Skipped because not installed: %s
sr: Прескочено зато што није инсталирано: %s

en: Skipped because already up to date: %s
sr: Прескочено зато што је свеже: %s

en: Also remove dependencies
    
    %s?
sr: Обрисати и повезане пакете
    
    %s?

en: Removing some dependencies %s anyway. Continue?
sr: У сваком случају неки повезани пакети %s биће обрисани. Продужити?

en: Info
sr: Информације

en: GUI interface for TeX Live Manager
    Implemented in Tcl/Tk
sr: Графички интерфејс за TeX Live Manager
    Написан у Tcl/Tk

en: %s is not a local or remote repository.
    Please configure a valid repository
sr: %s није ни локални ни удаљено репозиторијум.
    Правилно задајте репозиторјум

en: File
sr: Фајл

en: Load repository
sr: Учитати репозиторијум

en: Exit
sr: Изаћи

en: Regenerate filename database
sr: Освежити базу података са именима

en: Regenerating filename database...
sr: Освежавање базе података са именима

en: Regenerate formats
sr: Освежити формате

en: Rebuilding formats...
sr: Освежавање формата

en: Regenerate fontmaps
sr: Освежити fontmaps

en: Rebuilding fontmap files...
sr: Поновно саздавање fontmap фајлова

en: Restart self
sr: Поновно покретање

en: Restart tlmgr
sr: Поновно покретање tlmgr

en: Show logs
sr: Показати logs

en: TL Manager up to date?
sr: TL Manager свеж?

en: Last tlmgr command:
sr: Последња команда из tlmgr:

en: Root at %s
sr: Корен у %s

en: Package list
sr: Списак пакета

en: Installed
sr: Инсталирани

en: Updatable
sr: Постоји надоградња

en: Detail >> Global
sr: Детаљи >> Глобално

en: Collections and schemes
sr: Колекције и шеме

en: Only schemes
sr: Само шеме

en: Search
sr: Тражи

en: By name
sr: По имену

en: By name and description
sr: По имену и опису

en: Install marked
sr: Инсталирај означене

en: Update marked
sr: Надогради означене

en: Remove marked
sr: Обриши означене

en: Update tlmgr
sr: Надогради tlmgr

en: Update all
sr: Надогради све

en: Mark none
sr: Не означи ништа

en: Name
sr: Име

en: Description
sr: Опис

en: Multi-user
sr: Више корисника

en: Single-user
sr: Један корисник

en: %s is not writable. You can probably not do much.
      Are you sure you want to continue?
sr: У %s није могуће уписивање, и већи део посла ће остати неурађен.
    Јесте ли сигурни да желите да продужите?

en: basic scheme (plain and latex)
sr: основна шема (чист [plain] TeX и latex)

en: ConTeXt scheme
sr: ConTeXt шема

en: full scheme (everything)
sr: пуна шема (све)

en: GUST TeX Live scheme
sr: GUST TeX Live шема

en: infrastructure-only scheme (no TeX at all)
sr: инфраструктурна шема (без TeX-а)

en: medium scheme (small + more packages and languages)
sr: средња шема (мала шема + већи број пакета и боља језичка подршка)

en: minimal scheme (plain only)
sr: минимална шема (само чист [plain] TeX)

en: small scheme (basic + xetex, metapost, a few languages)
sr: мала шема (основна шема + xetex, metapost, подршка за неколико језика)

en: teTeX scheme (more than medium, but nowhere near full)
sr: teTeX шема (више од средње шеме, али доста мање од целине)

en: Essential programs and files
sr: Најважнији програми и фајлови

en: BibTeX additional styles
sr: Додатни стилови за BibTeX

en: TeX auxiliary programs
sr: Помоћни TeX програми

en: ConTeXt and packages
sr: ConTeXt и повезани пакети

en: Additional fonts
sr: Додатни фонтови

en: Recommended fonts
sr: Препоручени фонтови

en: Graphics and font utilities
sr: Програми за рад са графиком и фонтовима

en: Additional formats
sr: Додатни формати

en: Games typesetting
sr: Припрема докумената везаних за игре

en: Humanities packages
sr: Пакети за рад у друштвеним наукама

en: Arabic
sr: Арапски

en: Chinese
sr: Кинески

en: Chinese/Japanese/Korean (base)
sr: Кинески, јапански, корејски (основно)

en: Cyrillic
sr: Ћирилица

en: Czech/Slovak
sr: Чешки и словачки

en: US and UK English
sr: Амерички и британски енглески

en: Other European languages
sr: Остали европски језици

en: French
sr: Француски

en: German
sr: Немачки

en: Greek
sr: Грчки

en: Italian
sr: Италијански

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Other languages
sr: Остали језици

en: Polish
sr: Пољски

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Spanish
sr: Шпански

en: LaTeX fundamental packages
sr: Основни LaTeX пакети

en: LaTeX additional packages
sr: Додатни LaTeX пакети

en: LaTeX recommended packages
sr: Препоручени LaTeX пакети

en: LuaTeX packages
sr: LuaTeX пакети

en: Mathematics, natural sciences, computer science packages
sr: Математички, природнонаучни и компјутерски пакети

en: MetaPost and Metafont packages
sr: Пакети за MetaPost и Metafont

en: Music packages
sr: Пакети за рад са музиком

en: Graphics, pictures, diagrams
sr: Пакети за рад са графиком, сликама и дијаграмима

en: Plain (La)TeX packages
sr: Plain (чисти) (La)TeX пакети

en: Publisher styles, theses, etc.
sr: Стилови за издаваштво, дисертације итд.

en: TeXworks editor; TL includes only the Windows binary
sr: Едитор TeXworks (само за Windows)

en: Windows-only support programs
sr: Помоћни програми за Windows

en: XeTeX and packages
sr: XeTeX и повезани пакети

en: Welcome to TeX Live!
sr: Добродошли у TeX Live!

en: See %s/index.html for links to documentation.
    The TeX Live web site (https://tug.org/texlive/) contains any updates and corrections. TeX Live is a joint project of the TeX user groups around the world; please consider supporting it by joining the group best for you. The list of groups is available on the web at https://tug.org/usergroups.html.
sr: У фајлу %s/index.html ћете наћи линкове на документацију.
    На веб-сајту TeX Live (https://tug.org/texlive/) пронаћи ћете надоградње и исправке. TeX Live је заједнички пројекат група корисника TeX-а из целог света; молимо вас да размотрите учлањење у најближу из њих. Списак група можете пронаћи овде: https://tug.org/usergroups.html.

en: Add %s/texmf-dist/doc/man to MANPATH.
    Add %s/texmf-dist/doc/info to INFOPATH.
    Most importantly, add %s/bin/%s
    to your PATH for current and future sessions.
sr: Додајте %s/texmf-dist/doc/man у MANPATH.
    Додајте %s/texmf-dist/doc/info у INFOPATH.
    И, најважније од свега, додајте %s/bin/%s
    у PATH ове и свих будућих сесија.
